O mnieTruizmem jest stwierdzenie, że w życiu tylko dwie rzeczy są pewne. Tutaj miejsce poświęcę tylko jednej z nich – podatkom. To wszystko nie bez przyczyny. Celem publikacji materiałów na tym blogu ma być zwiększenie świadomości prawnej jego Czytelników.

Prawo można nieskończenie dzielić, nie można jednak zapominać o podziale na prawo profilaktyczne i interwencyjne 🙂 Profilaktyczne będzie wtedy, jeśli zerkniesz na wpisy na tym blogu zanim podejmiesz decyzję o kwestiach, które będą tutaj omawiane, a interwencyjne – wtedy jeśli pominiesz ten etap. Zdecydowanie polecam skorzystanie z pierwszej opcji 🙂 Korzyściom wynikającym z tej prostej zasady nie będę poświęcać tutaj miejsca.

Myślę, że osiągnięcie celu, o którym pisałam wyżej wcale nie będzie proste – bo wcale nie tak łatwo pisać o podatkach w sposób zrozumiały dla przedsiębiorców, którzy podatków nie lubią, nie rozumieją i wcale nie mają ochoty na zmianę w tej materii. Ale podejmę wyzwanie. Powinno mi w tym pomóc wieloletnie doświadczenie w pracy w przedsiębiorcami z wielu branż, na różnych etapach ich rozwoju oraz realizujących różne przedsięwzięcia, umiejętność odczytywania potrzeb rynku oraz złożoności realizowanych przedsięwzięć.

Wszystko na CIT-o: bo największe doświadczenie zawodowe jakie posiadam związane jest z prawno-podatkową obsługą przedsiębiorców działających w formie spółek kapitałowych.

Mam nadzieję, że sprostam wyzwaniu, a moje umiejętności pozwolą mi na przekazanie wiedzy i doświadczenia, jakie posiadam w takiej formie, aby wywarły one pozytywny efekt w Twojej sferze zainteresowania.

A prywatnie o mnie – na pewno pojawią się jakieś posty o tej tematyce 🙂

Do przeczytania,

Marta Małasiewicz